Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten

 18 jul 2022 13:18 

Rampenfonds droogte 2020: veel té lang wachten op uitbetaling


Van de 1.200 dossiers van landbouwers die een schadevergoedingsdossier hebben ingediend voor de droogte van 2020, waren er op 13 juni 2022 nog maar 88 afgehandeld. Dat blijkt uit het antwoord van Vlaams minister-president Jan Jambon (N-VA) op een schriftelijke vraag van Vlaams Belang-parlementslid Stefaan Sintobin. "Aan dit tempo zullen alle dossiers pas binnen vijf jaar afgewerkt zijn en zal de financiële hulp voor veel van onze landbouwers te laat komen", meent Sintobin.De droogte die Vlaanderen tussen 15 maart en 15 september 2020 teisterde, werd door de Vlaamse regering in juli 2021 erkend als ramp. Daardoor hadden landbouwers uit 261 gemeenten onder bepaalde voorwaarden recht op een financiële tegemoetkoming.

Bestanden beschikbaar voor download:
Vraag en antwoord (104.3 Kb)

Er werden 1.200 aanvraagdossiers ingediend en er werd geschat dat er voor minimaal 12 miljoen euro zou tegemoet gekomen worden. Op 13 juni van dit jaar waren er van deze aanvraagdossiers slechts 88 afgehandeld en werd er voor 2,1 miljoen euro uitbetaald.

"Tussen 24 februari en 13 juni werden er slechts 68 dossiers afgewerkt", zegt Sintobin. "Als het Vlaamse  Rampenfonds aan dit tempo verder werkt, zullen pas binnen vijf jaar alle dossiers afgewerkt zijn", hekelt de Vlaams Belanger.

Vlaams Belang noemt het "een schande" dat landbouwers die aanspraak maken op een financiële tegemoetkoming zo lang om hulp moeten wachten. "Er zijn boeren die mij contacteren die door het gebrek aan steun van de Vlaamse overheid al hun financiële reserves hebben moeten opgebruiken om te kunnen overleven", zegt Sintobin.

Het recente stikstofkkoord was volgens Sintobin "een zware klap" voor de landbouw.  "Ik dring er dan ook op aan dat er werk wordt gemaakt van een snellere uitbetaling. De Vlaamse regering mag onze landbouw niet in de steek laten, maar moet die koesteren", besluit Sintobin.

 


  Nieuwsflash
 
Bent u landbouwer en overweegt u een beheerovereenkomst met de VLM? Lees meer
 
 
Stalmest uitrijden? Neem foto’s via LV-AgriLens als bewijs Lees meer
 
 
IGC voorspelt grotere graanproductie in 2025Lees meer
 
 
Digitale registratie gewasbeschermingsmiddelen vanaf 1/1/2026 Lees meer
 
 
Aanleg van nieuwe drainages moeten vanaf 1 juli 2025 peilgestuurd op basis van geschiktheidskaartLees meer
 
 
Gebiedsaanduiding landbouw: bijkomende subcategorie Lees meer
 
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Afrikaanse varkenspest opgedoken in Duitsland op 200 km van de landsgrens Lees meer
 
 
Lydia Peeters (Open Vld) wil hoogstamboomgaarden redden Lees meer
 
 
West-Vlaanderen investeert in innovatieve stikstofoplossingen Lees meer
 
 
Waterweerbaarheid en waterveiligheidLees meer
 
 
Uitrol van emissiereducerende technieken in de veehouderij Lees meer
 
 
Bleu Deal en waterbeleidLees meer
 
 
Nieuwe Europese weersatelliet gelanceerd FLees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer