Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 03 okt 2022 10:17 

Campagne Tiense Suikerraffinaderij van start


De jaarlijkse bietencampagne van de Tiense Suikerraffinaderij is officieel van start gegaan. Landbouwers uit de omgeving van de vestigingen in Tienen, Longchamps en Wanze brengen de komende maanden hun suikerbieten naar de fabriek. In totaal hoopt het bedrijf zo'n 500.000 à 600.000 ton suiker te kunnen produceren met de aangeleverde bieten.

Sinds een paar dagen zullen dagelijks enkele tienduizenden tonnen suikerbieten in de verschillende vestigingen van de Tiense Suikerraffinaderij verwerkt worden. De bieten komen van velden die zich gemiddeld tot op maximaal vijftig kilometer van de fabriek bevinden. Ze moeten zo snel mogelijk verwerkt worden om een hoog suikergehalte te kunnen garanderen. De bietencampagne loopt nog tot midden januari.

Suikergehalte hoog
De Tiense Suikerraffinaderij kijkt positief naar de komende bietencampagne. "Ondanks de droogte en de hitte is het suikergehalte van de bieten zo'n 5 procent hoger dan de voorbije jaren", zegt directeur Ingels. "De biet is een robuuste plant, met wortels die tot twee meter diep in de grond groeien. Verder beschikken we in België over goede grond en hebben we, in samenwerking met onze telers, heel wat expertise opgebouwd om de bieten optimaal te laten renderen."

Opbrengst lager
Ook landbouwer Michel Hendrickx uit Hoegaarden verwacht een hoog suikergehalte in de bieten. Al vreest hij voor een kleinere opbrengst. "Door de droogte zal de productie van de bietenwortel wat stilgevallen zijn", zegt Hendrickx. "Ze zullen in een soort noodmodus gevallen zijn om zich tegen de droogte te wapen. Daardoor kan de opbrengst dit jaar wat minder zijn."

 


  Nieuwsflash
 
Opkoopregeling varkens - Informatiedoorstroming Lees meer
 
 
Brazilië wil 60% meer landbouwgrond zonder bomen te kappen Lees meer
 
 
Onuitvoerbaar arrest in zaak Gent - HutsLees meer
 
 
Minder methaanuitstoot bij runderen via aangepast voeder Lees meer
 
 
Hervorming van de flexi-jobs Lees meer
 
 
Coöperatie Hoogstraten en Koninklijke FruitMasters onderzoeken toekomstige samenwerking Lees meer
 
 
Wateroverlast najaar 2023 en brede weersverzekeringLees meer
 
 
Activering van het Vlaams Rampenfonds na de wateroverlast in de WesthoekLees meer
 
 
Mogelijke verspreiding van de tropilaelapsmijt Lees meer
 
 
Maatregelen voor het behalen van de MAP 7-deadline Lees meer
 
 
De toekomst van de biologische sector in EuropaLees meer
 
 
Wijzigingen ecoregeling ‘voedermanagement bij rundvee’ in 2024 Lees meer
 
 
Decreet tot bepaling van de specifieke regels over de pacht Lees meer
 
 
Herbekijk de webinar VLIF Opstart van of omschakeling Lees meer
 
 
Bekijk de opnames van de Graanvergaderingen najaar 2023 Lees meer
 
 
Landbouwvennootschap verdwijnt uit vennootschapsrecht Lees meer
 
 
Evaluatie van de aardappelvoorraden in België op 15/11/2023 Lees meer
 
 
Everzwijnenpopulatie in Limburg - Beheermaatregelen en wildschadevergoedingen Lees meer
 
 
Agribex 2023Lees meer
 
 
Wateroverlast najaar 2023: zorgen om proper drinkwater voor dierenLees meer
 
 
Onzekerheid over de uiteindelijke aardappelproductieLees meer
 
 
Flexibiliteit voor landbouwers door wateroverlast Lees meer