Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten

 08 aug 2024 13:52 

Kerncijfers van de landbouw 2024: minder zomergranen door slechte weeromstandigheden voorjaar 23


Volgens de definitieve landbouwstatistieken voor 2023 van Statbel, het Belgische statistiekbureau, is de oppervlakte cultuurgrond in België met 0,6% gedaald ten opzichte van 2022. Het aantal landbouwbedrijven daalde in 2023 met 2,7% tot 34.249 bedrijven.

Kerncijfers van de landbouw 2024

 

 

LANDBOUW & VISSERIJ 25 juli 2024 Kerncijfers van de landbouw 2024

Ter gelegenheid van de landbouwbeurs van Libramont, publiceert Statbel, het Belgische statistiekbureau, de Kerncijfers van de landbouw voor 2024. De kerncijfers, in digitaal formaat, geven een overzicht van de huidige situatie en de recente evolutie in de landbouw. Ze bevatten informatie over de landbouwbedrijven, de gewassen, de veeteelt, alsook de economische aspecten van de landbouw.

Enkele cijfers over de landbouw

In 2023, volgens de eerste schattingen van de definitieve cijfers, zal de oppervlakte wintergranen (tarwe, gerst en triticale) met 8,3% zijn toegenomen ten opzichte van 2022 (+7,5% voor tarwe, +9,7% voor gerst en +26,5% voor triticale).

 

De aardappelteelt heeft in 2023 3,2% aan bijkomende oppervlakte gewonnen (-5,3% voor vroege aardappelen en +4,3% voor bewaaraardappelen), volgens de eerste schattingen van de definitieve cijfers. Deze stijging, gecombineerd met een opbrengststijging van 11,7%, resulteerde in een productiestijging van 15,3%.

 

Over het algemeen produceert België meer vlees dan dat het consumeert. De zelfvoorzieningsgraad bedraagt meer dan 100% voor rundvlees, varkensvlees en vlees van gevogelte. Varkensvlees blijft het belangrijkste vlees dat in de handel wordt gebracht (schijnbare vleesconsumptie), met inbegrip van bereidingen op basis van varkensvlees zoals vleeswaren en bereide maaltijden.

 

In 2023 zou de netto toegevoegde waarde in de landbouwsector volgens de tweede prognose van de economische rekeningen met 29,4% moeten verbeteren ten opzichte van 2022. De productiewaarde stijgt met slechts 0,1%, en het intermediaire verbruik daalt met 7,1%, maar zal op een hoger niveau blijven dan het gemiddelde van de afgelopen 5 jaar, met, niet te vergeten, een recordniveau in 2022. Deze resultaten dienen uiteraard voor elke sector te worden genuanceerd.

Alle cijfers

 

 

 INFO

 


  Nieuwsflash
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Droog­te­over­leg: oppomp­ver­bod op alle onbe­vaar­ba­re waterlopen Lees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Verplicht gewasbeschermingsmiddelenregister - Overleg Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
Over PFAS regels en normenLees meer
 
 
Adviesverlening in het kader van het vergunningenbeleid Lees meer
 
 
Kritiek op het beleid van de Vlaamse RegeringLees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Landbouwers zijn volop bezig met het verduurzamen van de landbouwpraktijken Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer
 
 
Hendrik Vandamme wordt nieuwe voorzitter van CBBLees meer
 
 
Voorzichtig herstel ondernemersvertrouwen, vertrouwen in de economie op een historisch dieptepuntLees meer